Techinside Google News
Techinside Google News

Nvidia’dan firmalar için yapay zeka uzmanlığı uyarısı

Nvidia şirketi kurucu ortağı ve CEO'su Jensen Huang, şirketler ve bireylerin yapay zeka uzmalığına ağırlık vermeleri gerektiğini söyledi
- Advertisement -

Nvidia şirketi kurucu ortağı ve CEO’su Jensen Huang’a göre, şirketler ve bireyler yapay zeka (YZ) ile tanışmalı veya geride kalmaları riskiyle karşı karşıya.

Nvidia’nın kurucu ortağı ve CEO’su Jensen Huang, Cuma günü yapay zeka servis sağlayıcılarının yarattığı büyük talep tarafından tetiklenerek hisselerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı bir dönemde bir mezuniyet konuşması yaptı. Yeni teknolojinin kurumsal manzarayı dönüştürdüğünü ve her bir işi değiştirdiğini ifade etti.

Geçen yıl OpenAI’nin ChatGPT’si tarafından geniş kitlelerin bilincine yerleştirilen teknoloji, birçok endüstride çalışanların performansını artırmak için bir kopyönetici olarak kullanılırken aynı zamanda yeni işler yaratmakta.

Nvidia‘nın işlemcileri, ChatGPT gibi yapay zeka modellerini eğitme konusunda alt yapıyı sağlamada altın standart. Bu, merkezi Kaliforniya’da bulunan Santa Clara merkezli şirketin, OpenAI’nin teknolojisine rakip sunmak için başlıca yararlanıcısı olduğu anlamına geliyor. Huang, Alphabet Inc.’in Sundar Pichai, Baidu Inc.’in Robin Li ve OpenAI’nin Sam Altman gibi küresel yapay zeka ekosistemindeki diğer önde gelen figürlerin aksine, bu konuda herhangi bir uyarı yapmıyor.

Huang, yapay zeka çağında hızla yeni şeyler yaratmalarını veya geride kalmaları riskini almadan önce öğrencilere uyarıda bulundu. “Hayatımızda 40 yılda PC, internet, mobil ve bulut teknolojilerini yarattık ve şimdi yapay zeka çağında olduğumuzu söyleyebilirim. Şimdi siz ne yaratacaksınız? Ne olursa olsun, bizim yaptığımız gibi peşinden koşun, yürümeyin.” dedi. “Ya yiyeceği aramak için koşuyorsunuz ya da yiyecek olmaktan kaçıyorsunuz.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir