NXP bağlı araçlarla büyümeyi hedefliyor

0

NXP bağlı araçlar

NXP bağlı araçlarla büyüme hedefini sürdürüyor. İnternete bağlı araçlar, NXP’nin gelir tahminini artırmasını sağlıyor.

NXP bağlı araçlar piyasasını hedef alıyor

NXP Semiconductors yaptığı açıklamada, 2024 yılına kadar satışların 15 milyar dolara ulaşacağına inandığını ve bu genişlemenin çoğunun İnternet bağlantılı elektrikli araçlardan olacağını söyledi.

Hollandalı şirket, bu yıl 11 milyar dolara ulaşacağını tahmin ettiği gelirinin neredeyse yarısını şimdiden otomotiv sektöründen elde etti. NXP CEO’su Kurt Sievers, daha fazla çipin arabalarda yer almasıyla, NXP’nin kilit alanlara odaklanmayı planladığını söyledi. Bu alanlardan biri, çarpışmadan önce otomatik olarak fren yapabilen güvenlik sistemleri için araçlara giderek daha fazla takılan radar sensörleridir. NXP; o bölgede %44 pazar payına ve 600 milyon dolarlık satışa sahip. Seavers ise şirketin radar çiplerinin 2024 yılına kadar 1 milyar dolarlık satışlara ulaşabileceğine inandığını söylüyor.

NXP, bu tür çipleri satma konusunda Marvell Technology’ye karşı rekabet ediyor. Ancak Seavers, NXP’nin baskın bir pazar payına sahip olduklarına inandıklarını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>