Oculus karma gerçekliği kolaylaştırıyor

0

Oculus karma gerçeklik

Oculus karma gerçekliği kolaylaştıran yeni bir araç yayınladı. Bu araçla gerçek dünya ve sanal dünya bir araya getirebiliyor.

Oculus karma gerçekliği bir adım öteye taşıdı

Oculus, sanal gerçekliği Quest 2’nin kameralarından gerçek dünya görünümüyle “kesintisiz bir şekilde” birleştirmeyi nispeten kolaylaştıracak Geçiş API Deneyi içeren bir araç seti geliştirdi.

Bu araç setiyle görüntüleri düz yüzeylere yansıtabilir, uzayda yüzen kompozit katmanlar oluşturabilir ve hatta gerçek sahnelere görsel stiller uygulayabilirsiniz. Örneğin, gerçek dünya klavyenizle kullanmak için kendinize sanal bir monitör verebilir veya sanal bir düğmeye basarak evinizi bir manzaraya dönüştürebilirsiniz.

API yalnızca cihazdaki ham kamera görüntülerini işler ve uygulamalar çevrenizdeki dünyanın görüntülerine erişemez, bunları depolayamaz veya görüntüleyemez. Bu nedenle Oculus, gizliliğin bir sorun olmaktan çıktığını da belirtiyor. Oculus, bir sonraki yazılım geliştirme kiti sürümüyle çerçeveyi Unity motoru geliştiricilerine sunmayı umuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>