Ödeal 10 Bin Üye İşyeri Barajını Aştı

0

Türkiye’nin ilk mobil tahsilat uygulaması Ödeal, sabit maliyet, ciro hedefleri, aylık kota gibi zahmet ve maliyetlere katlanmak istemeyen küçük işletmeler ve serbest girişimciler tarafından kısa sürede güvenilip sevilerek; 10 bin üye iş yerini aştı.

Ücretsiz olarak indirilen uygulaması ile cep telefonlarına mobil POS özelliği kazandırarak banka kartı ve kredi kartı ile ödeme alabilmeyi sağlayan Ödeal, kısa sürede 81 il ve 63 farklı sektörde kullanılmaya başlandı. Hiçbir sabit ücret olmadan kullanılan Ödeal, özellikle küçük iş yerlerine ve kendi hesabına çalışanlara, tüm kredi kartlarına taksit yapabilme ve senet ile uğraşmadan vadeli satış yapabilme gibi kolaylıkları ve güveniyle dikkat çekiyor.

Ödeal küçük işletmeler tarafından çok sevildi

Kısa sürede büyük gelişme sağlayan Ödeal, Haziran 2015’e kıyasla, son bir yılda günlük işlem adedini 10, cirosunu ise 21 kat artırdı. 10 bin üyeyi aşma başarısında, herhangi bir yatırım gerektirmemesinin, kolay kullanımının ve güvenli alışveriş standartlarını desteklemesinin büyük rolü bulunuyor.

odeal-1472626872_fevzi_gungor
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ödeal Kurucu Ortağı Fevzi Güngör, orta vadede, finansal teknolojiler alanında bölgesel bir şirket olma amacı taşıdıklarını belirterek, şunları söyledi:
“Hali hazırda, işlem sayımızda en çok artış gösteren bölgeler, 12,3 kat artışla Güneydoğu Anadolu; 10,9 kat artışla Karadeniz; 9,7 kat artışla Doğu Anadolu oldu. İç Anadolu’da 8,5; Ege’de 8,2; Akdeniz’de 5,3; Marmara’da ise 4,1 kat artış elde ettik. İşlem adedinde en çok artış gösteren il ise, 27 katla Manisa ve Kayseri oldu. En çok işlem yapılan iller ise, Akdeniz’de Antalya, Doğu Anadolu’da Bitlis, Ege’de İzmir, Güneydoğu Anadolu’da Gaziantep, İç Anadolu’da Ankara, Karadeniz’de Trabzon ve Marmara’da İstanbul’dur.”

Türkiye’nin ilk mobil tahsilat uygulaması olan ve her geçen gün kullanıcı profilini genişleten Ödeal, son verilere göre, en çok bilişim, tekstil-giyim ve pazarlama sektörleri tarafından tercih ediliyor. Kullanıcıların yüzde 80’i 26-45 yaş aralığında olan Ödeal’a, iş geliştirme ve müşteriye farklı ödeme seçenekleri sunmak isteyen genç iş sahiplerinin ilgisi büyük.

Son bir yılda gerçekleşen işlemlerini inceleyen Ödeal, ilginç sonuçlara da ulaştı. Simitten, mücevhere, çok farklı ürün ve fiyat gamında yapılan alışverişlerde tercih edilen Ödeal ile; tek seferde 1 TL’lik işlem de yapılıyor, 20 bin TL üzeri işlem de… Yine son verilere göre, kartla en çok işlem yapılan gün Salı ve en çok işlem yapılan saat aralığı ise, öğleden sonra 14:00-16:00 arası.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>