Ödeal, Takside POS ile taksilerin arka koltuğuna uzanıyor

0

Ödeal, 2022 yılına yeni bir birleşme ile başladı. Ödeal, küçük bir oranda iştirakinin bulunduğu, taksilerde kredi kartı ile ödeme yapmayı sağlayan, böylelikle hem yolculara kolaylık hem de araç sahiplerine gelirini katlama imkanı sunan TaksidePOS’un hisselerinin tamamını çatısı altına aldı.

TaksidePOS iş hacmini büyütmek istiyor

Ödeal’ın TaksidePOS hisselerini almasıyla, Ödeal’ın start-up’lara sunduğu desteği kurumsal hale getirmek amacıyla 2021 yılı sonunda kurduğu “Ödeal Capital” de kuruluşundan kısa bir zaman sonra ilk yatırımını yapmış oldu.

2017 yılında kurulan TaksidePOS hali hazırda, Türkiye’nin 5 ilinde, 15.000 taksi tarafından kullanılıyor. Yeni dönem için hedeflerini de yükselten TaksidePOS 2022 yılında 23.000 taksiye erişmeyi hedeflerken iş hacmini yüzde yüzde 100 artırmayı planlıyor. Bu noktada şirket cirosunu ise 1.4 Milyar TL’ye çıkartmayı hedefliyor.

Birleşme ile ilgili bilgilendirmede bulunan Ödeal Kurucu Genel Müdürü Fevzi Güngör şöyle dedi: “Bugünü bir mihenk taşı olarak kabul ediyorum. 5 yıldır küçük bir oranda hissemizin bulunduğu, Ödeal olarak birlikte büyüdüğümüz TaksidePOS’un hisselerinin tamamını bünyemize katarak çok keyif aldığımız ortaklığımızı Ödeal çatısı altında sürdürmeye ve Ödeal gücüyle ivmelendirerek büyütmeye karar verdik. TaksidePOS markasını ve mevcut kadrosunu değiştirmeden devam edeceğiz. TaksidePOS’ta görev yapan arkadaşlar eminim heyecan ve donanımlarıyla Ödeal ekibine de sinerji katacak. SPG⃰ yatırımı ile başlayan, TaksidePOS birleşmesi ile devam eden süreci hep birlikte en güzel şekilde yeni adımlarla sürdüreceğimize, çoğalarak büyüyeceğimize olan inancım tam.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>