Ödeme yüzüğü ile dijital ödeme

0

Ödeme yüzüğü

Ödeme yüzüğü Halo, tüketicilere dijital ödeme kolaylığı sağlıyor. Dijital ödeme teknolojilerine inovatif bir yaklaşım getiren ödeme yüzüğü Avustralya’da geliştirildi.

Ödeme yüzüğü Halo

Temassız ödeme konusunda yapılan çalışmalara Avustralya’dan oldukça yenilikçi bir girişim başladı. Bankwest isimli şirket tarafından geliştirilen Halo yüzükler, kullanıcılara temassız ödeme imkanı veriyor. 39 dolara satın alınabilen bu yüzüğün şarj edilmesi gerekmiyor ve 50 metreye kadar su geçirmiyor. Ayrıca akıllı telefon ile de bağlantıya ihtiyaç duymuyor. Yani tek başına bir kart görevi görüyor.

“Dokun ve Git” stratejisinden yola çıkarak geliştirilen Halo yüzük ile kullanıcıların bakiyeleri Bankwest Mastercard tarafından 7/24 güvence altında tutuluyor.

Günümüzde dijital ödeme seçenekleri artış gösteriyor olsa da bunların önemli bir çoğunluğunu cep telefonu odaklı girişimler oluşturuyor. Bankwest, ödeme yüzüğü ile bu konuda yenilikçi bir adım atmış oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>