Ödüllü beş uygulama ile Microsoft Yaz Okulu sona erdi!

0

Microsoft_Yaz_Okulu1Her yıl Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 100 öğrencinin katılımı ile Microsoft Türkiye ofisindegerçekleştirilen Microsoft Türkiye Açık Akademi Yaz Okulu 28 Ağustos’ta son buldu. Ağırlıklı olarak üniversitelerin birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine eğitim veren yaz okulunda öğrencilere bulut teknolojilerinden uygulama geliştirmeye kadar yoğun teknik eğitimler verildi. Gençleri her gün farklı sektörlerin liderleriyle de tanıştıran Yaz Okulu, profesyonel hayata dair pek çok tecrübeyi ve bilgiyi öğrencilere sunmuş oldu. Üstelik Microsoft Türkiye’deki Yaz Okulu eğitimleri www.acikakademi.com/canliyayin adresinden naklen izlenebildi ve bu sayede yaklaşık 56.000 kişiye ulaştı.

Teknik eğitimin yanısıra gelecekte başarılı işler kurabilmeleri amacıyla pazarlama, iş geliştirme, satış gibi konularda da dersler alan öğrenciler program sonunda Microsoft Türkiye yöneticileri, sektör liderleri ve gazetecilerden oluşan jüriye projelerini sunma imkanı buldu. Dereceye giren beş başarılı uygulama teknolojik ödüllerin sahibi oldu.

Yaz Okulu öğrencileri ödülleri kaptı!

Bir oyun uygulaması olan GEVREK projesi ile birincilik kazanan Mehmet Reha Bayar, Lenovo Yoga 13 kazanırken; BENZİNCİ isimli uygulama ile ikinci olan Onur Çelik, Dell Venue 8; yemek tarifi uygulaması olan CULINARS ile üçüncü olan Egemen Güray, Acer Iconia W3, RESİMLER VE GERÇEKLER uygulaması ile dördüncü olan Seda Önder, Nokia Lumia 820 ve son olarak robot projesi MSCAR ile Emre Bektaş beşincilik elde ederek Nokia Lumia 720’nin sahibi oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>