Office uygulamaları Microsoft Mağazasına geliyor

0

Office uygulamaları

Microsoft, Office uygulamaları için uzun süredir planlama yaptığı Desktop Bridge’i aktif hale geliyor. Office uygulamaları için yenilikçi olan bu sistem artık hizmete sunuluyor.

Office uygulamaları için Desktop Bridge

Microsoft, Office 365 kullanıcılarının Office uygulamalarına Microsoft Store’dan erişebildiği Desktop Bridge versiyonunu hazırlıyor. Neowin.net’e göre Microsoft ilk Desktop Bridge Office Store uygulamalarını Office 365 aboneliklerinin bir parçası olarak hazırlıyor. Neowin, Microsoft Store’daki Word 2016, Excel 2016, PowerPoint 2016, Access 2016, Outlook 2016 ve Publisher 2016 uygulamalarının listelendiğini belirtiyor.

Office uygulamalarının bu Desktop Bridge sürümleri, Store’daki Office uygulamalarının Evrensel Windows Platformu (UWP) sürümleriyle aynı değil. Microsoft’un yenilikçi bu yaklaşımının kullanıcıların dikkatini çekeceği düşnülüyor.

Microsoft yetkilileri geçen yıl UWP Office uygulamalarını, ekran boyutları 10.1 inçin altında olan telefonlar ve tabletler için önerilen Office Mobile uygulamaları olarak yeniden konumlandırmayı planladıklarını açıkladı.

(Not: Windows 10 cihazınıza Office masaüstü uygulamalarınız zaten yüklüyse, bunları görmek için kaldırmanız gerekiyor)

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>