Ofis kavramı bitiyor mu?

0

Ofis kavramı

Apple, Google, Microsoft ve diğer büyük firmalar ofiste haftada üç gün çalışma gibi farklı varyasyonlara doğru ilerlerken, Airbnb’nin başkanı Brian Chesky, bu modelin uzun vadede gerçekçi olmadığını düşünüyor.

Airbnb geçen ay tatil evi kiralama platformundaki 6.000 çalışanın geleceğine ilişkin vizyonunu özetledi. Bu özete göre personel uzaktan veya ofiste çalışmayı seçebilir, konuma dayalı maaşlara tabi olmayacak ve düzenli maaşlara sahip olacaklar.

Chesky, Time’a verdiği bir röportajda “bildiğimiz kadarıyla ofisin bittiğini” söyledi. Ofis, işi bir dizüstü bilgisayarda yürütülen herkes için dijital öncesi bir kalıntıydı, diyor ki bu da ofisin “bir evin yapamayacağı bir şeyi yapması gerektiği” anlamına geliyor.

Chesky: “Yani belki de özel ofisler, insanların evden çalışamayacakları ve bir alana ihtiyaç duydukları ve şirketin boş bir alana sahip olacağı bir modaya geri dönecek. Ama diğer iş arkadaşlarıyla birlikte çalışmaları gerekecek mi? Bence gidiyorsunuz. Aynı bölgede bile yaşamayan birçok insanı görmek için, çoğunlukla olmanız gereken tek yer internettir” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>