Okyanustan internet kabloları çekilecek

0

okyanustan internet kabloları

ABD ile Güneydoğu Asya arasında, okyanustan internet kabloları çekilecek. Okyanus altı internet kabloları ile hız artışı yaşanacak.

Okyanustan internet kabloları ile yeni dönem

Google ve Facebook, ortak bir yeni projeye imza atıyor. İkilinin projesi, ABD ve Güneydoğu Asya’yı internet kabloları birbirine bağlayacak.

Echo ve Bifrost isimli projelerle birlikte okyanusun altından internet kabloları geçirilecek. Facebook, bu internet kabloları ile Endonezya ve Singapur’un Kuzey Amerika’ya bağlanacağını duyurdu. Altyapı anlamında bu dev projeyle, internet kapasitesinin yüzde 70 oranında artacağı belirtiliyor.

Google, Echo isimli projeyle Google Hizmetleri’ndeki gecikme sürelerinin de azalacağını belirtiyor.

Şu anda proje için temel bir başlangıç yapılmış durumda. Google Echo için 2023 yılında kullanıma geçileceği yönünde bilgiler mevcut. Ancak Facebook’un Bifrost’u hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Teknoloji devlerinin bir yandan gökyüzünde balonlarla, bir yandan da okyanusların altında kablolarla internet hizmeti sunma çalışması, oldukça ilginç bir duruma neden oluyor diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>