Ölçsan, biyometrik güvenliğin önemini vurguladı

0

Interpol-biometric-1Biyometrinin çalışma prensiplerinin ele alındığı etkinlikte, özellikle parmak izi, parmak damar izi, yüz, iris, göz damar izi ve hareket tanıma biyometrileri anlatıldı.

“Eyeverify, Irience, Eyelock” gibi ürün ve çözümlerin de ele alındığı biyometri gününde ayrıca, yeni ürün K!M pozitif FP desktop da tanıtıldı. Masa üstü parmak izi okuma sistemi olan K!M pozitif FP desktop; kayıt, doğrulama ve tanımlamada yüksek güvenlik ve performans sağlıyor.

FBI tarafından PIV IQS sertifikalı parmak izi görüntüsü üreten K!M pozitif FP desktop, şifreleme ve dijital imza içeren yüksek güvenlik özelliklerine sahip bulunuyor.

Sahte parmak izine geçiş yok
Cihaz, ‘sahte parmak algılama” özelliği sayesinde parmak izinin ne şekilde olursa olsun kopyalanmış olduğunu tespit ediyor. Böylece, lateks, jelatin, plastisin, kapton, şeffaf film, silikon, kauçuk, oyun hamuru, grafit veya kağıttan yapılmış kopya parmak izi K!M pozitif FP desktop’tan hiçbir şekilde doğrulama alamıyor.

Bilgisayara bağlanan K!M pozitif FP desktop, yetkili kullanıcısı dışında başka birinin bilgisayarı kullanmasına engel oluyor. Böylece, bilgisayar içindeki dosyalar güvenlik altına alınmış oluyor.

Biyometri Günü’ne katılan Ölçsan’ın teknoloji ortaklarından olan Fransız Şirketi Safran Morpho’nın Bölge Satış Müdürü Franck Geoffroy da Morpho ürünleri ve özellikleri hakkında detaylı bilgi verdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>