Olimpiyat Atos’tan sorulur

0

Dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olarak gösterilen “Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar” milyonlarca kişiyi aynı anda büyük bir heyecana ortak ediyor. Durum böyle olunca bu dev organizasyonun BT alt yapısının da kusursuz olması gerekiyor.

Olimpiyat Komitesi ile 2002’den bu yana başarılı işbirliğini sürdüren Atos, IOC tarafından 2024 tarihine kadar Olimpiyat Oyunları’nın BT hizmet sağlayıcısı olarak seçildi. Olimpiyat oyunlarının güvenli ve sorunsuz bir şekilde yürümesi için gerekli tüm BT altyapıyı sağlayan Atos, şimdi de Rio 2016 Olimpiyatları ve Paralimpik oyunlarının resmi BT partneri olarak çalışmalarına başladı.

Rio 2016 Oyunları için gönüllü portalını başarılı bir şekilde kullanıma açan Atos böylece bu dev organizasyonun BT altyapısının hazırlıklarına ilişkin ilk önemli adımını da atmış oldu. Atos’un bu teknolojisi, ilk kez Torino Organizasyon Komitesi tarafından 2006 Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda kullanıldı. Bu teknoloji o tarihten bu yana tüm Olimpiyat oyunlarında güncellenerek ve geliştirilerek kullanılıyor. Gönüllü portalı 70 bin gönüllü için başvuru ve seçme/seçilme süreçlerini desteklediği gibi daha sonra organizasyonda görev alacak tüm gönüllülerin program yönetimini de destekleyecek.

Atos’un, Olimpiyat Oyunları’nın BT altyapı sağlayıcısı olmasından büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Atos Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Orhan Akbulut, “Olimpiyat gibi dev organizasyonlar, aynı zamanda büyük bir bilişim organizasyonu anlamına geliyor” dedi. Olimpiyatların en ufak bir hata lüksü olmayan organizasyonlar olduğuna vurgu yapan Akbulut, “Bu da Atos’un tam zamanında, mükemmel ve yenilikçi hizmet anlayışının en önemli kanıtıdır” diye konuştu.

Rio 2016 Teknoloji Direktörü Elly Resende, “Atos, Güney Amerika kıtasında gerçekleşecek olan ilk yaz olimpiyatları için ideal bir ortak olduğunu şimdiden kanıtladı. Önümüzdeki iki yıl içinde de teknolojik anlamda göreceğimiz çok heyecan verici gelişmelerin olacağını düşünüyorum” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>