OneDrive iOS Live Photo desteği alıyor

0

OneDrive iOS Live Photo

Microsoft’un popüler bulut servisi OneDrive iOS Live Photo desteği alacağını duyurdu. Bu özellikle, uzun süreli yazılım desteği sağlanacak.

OneDrive iOS Live Photo desteği ne anlama geliyor?

Zamandan ve cihazdan bağımsız erişim özelliği sayesinde bulut servisleri popülerliğini sürdüryor. OneDrive, bulut servisleri alanında Microsoft’un en popüler platformu diyebiliriz.

Artık OneDrive için iOS Live Photo desteği de geliyor. Apple’ın 2015 yılında duyurdu Live Photo, fotoğrafların çekildiği anın 1,5 saniye öncesi ve sonrasını kaydediyor ve çekilen görüntüde hareket ve ses de bulunuyordu. Ancak kullanıcılar bulut depolama entegrasyonu olmadığı için ses ve hareket kısımlarını kaybedebiliyordu. Bu da çekimin sadece fotoğraf olarak kalması ve Live Photo özelliğinin etkili bir biçimde kullanılamaması anlamına geliyordu.

iOS kullanıcılarının uzun süredir merakla beklediği Live Photo özelliği, artık OneDrive ile daha etkili bir şekilde kullanılabilecek. Bu yeni özelliğin yaz aylarında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>