OnePlus kurucusu Carl Pei start-up kuruyor

0

OnePlus kurucusu Carl Pei

OnePlus ortak kurucusu Carl Pei, kendi start-up’ını kuruyor. Pei, 7 milyon dolarlık yatırımla start-up girişiminde bulunuyor.

OnePlus kurucusu Carl Pei için yeni dönem

Günümüzde teknoloji sektörünün önemli markalarında OnePlus, 2013 yılında Carl Pei ve Pete Lau tarafından kurulmuştu. Pei, kendi start-up’ı ile yeni bir yolculuğa başlıyor.

OnePlus Ekim ayında kendi start-up’ını kurmak amacıyla şirketten ayrılmıştı. Wired’a konuşan Pei, yakın çevresi ile ilişkileri sonucunda 7 milyon dolar topladığını ve ses üzerine çalışan yeni bir start-up kurmak üzerine olduğunu duyurdu.

Yeni start-up’ın iş alanının 2021 yılında duyurulması bekleniyor. Pei’nin bu çalışmasının sadece kulaklık odaklı olmaması, yenilikçi teknolojilerin bu start-up’la hayata geçmesi bekelniyor.

Pei Wired röportajında pazarın buna nasıl tepki vereceği konusunda meraklı olduklarını, vizyonları çerçevesinde agresif bir şekilde hareket edeceklerini söylüyor. Ayrıca Pete Lau ile aralarında işten ayrılmayı gerektirecek bir sorun olmadığını da belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>