OnePlus yönetim kadrosu için büyük ayrılık

0

OnePlus yönetim kadrosu

OnePlus yönetim kadrosu için büyük bir ayrılık gerçekleşti. Şirketin kurucu ortakları arasında yer alan Carl Pei, şirketten ayrıldığını açıkladı.

OnePlus yönetim kadrosu için yeni dönem mi geliyor?

Ortaklı şirketlerde bir süre sonra yönetim kadrosunda ayrılıkların gerçekleşmesi alışık olduğumuz bir durum diyebiliriz. Bu kez OnePlus tarafında büyük bir ayrılık gerçekleşti.

2013 yılında Pete Lau isimli bri girişimciyle OnePlus’ı kuran Carl Pei, şirketten ayrıldığını açıkladı. Yaklaşık 7 yıl süren maceraya rağmen Carl Pei, ayrılığın nedeni hakkında net bir bilgi vermedi. Carl Pei, OnePlus forumlarından yaptığı paylaşımla şirketten ayrılma kararının kendisi için çok zor olduğunu ancak OnePlus topluluğuna her şey içim minnettar olduğunu söyledi.

Henüz 24 yaşındayken böylesine büyük bir adım atan Carl Pei’nin ayrılığının arkasındaki neden olarak ise şirket içindeki iç güç mücadelesi gösteriliyor. Özellikle Pete Lau ile Carl Pei’nin arasının bir süredir açık olduğu ve sorunlar yaşandığı iddia ediliyor. Pei’nin bu ayrılığın ardından ne yapacağı henüz bilinmiyor ancak böylesine başarılı bir girişimcinin yeni bir projeyle ortaya çıkması pek de sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>