Online alışveriş sahurda 5 kat artıyor

0

Hepsiburada, 2018’in Ramazan ayında sahur alışverişlerinin, bir önceki yıla göre 5 kat arttığını açıklıyor

Önceki yılın Ramazan alışverişi verilerini inceleyen Hepsiburada, dikkat çeken bilgiler ortaya koyuyor. Hepsiburada 2018 Ramazan ayında bir önceki yıla göre, e-ticaretten yapılan alışverişlerin 2 kat artığını belirtiyor. Verilere göre 2018’in Ramazan ayında sahur vaktine denk gelen 00.00’dan 06.00’ya kadar olan alışverişlerin, bir önceki yılın Ramazan ayına göre de 5 kat arttığını açıklıyor.

Ramazan’da kitap alışverişi artıyor

Müşterilerinin alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada, 2018’in Ramazan ayında uzun sahur saatlerinin kitaplara olan talebi önceki yıla göre yüzde 57 artırdığını açıkladı. En çok alışveriş yapan yaş grubunun 25-40 yaş arası olduğunu belirtti. En fazla talep İstanbul’dan gelirken onu sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Balıkesir, Hatay, Konya ve Adana takip etti.

Temel tüketim ve gıda ürünlerine talep zirvede

Ramazan’da en fazla alışveriş yapılan kategori temel tüketim ve gıda olurken, onu temizlik ürünleri takip etti. Gıda alışverişinde Ramazan gıda paketleri, peynir, zeytin, bal, reçel, bakliyat ürünleri, zeytinyağı, hazır kahve, Türk kahvesi, çay, hediyelik çikolata, şeker, hazır gıda ürünleri öne çıktı. Temizlik ürünlerinde ise bulaşık deterjanı, çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı, yüzey temizleyici, tuvalet kağıdı öne çıkan ürünler arasında yer aldı. Sağlık ve güzellik ürünleri arasında ise en çok ağız ve diş sağlığı ürünleri talep gördü.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>