Opera 67 çalışma alanları özelliği ile geliyor

0

Opera 67 çalışma alanları

Chrome ile birlikte en yaygın kullanılan internet tarayıcılarından Opera 67 çalışma alanları özelliği ile geliyor. bu özellikle kullanıcılar, sekmeleri gruplandırabilecek.

Opera 67 çalışma alanları ile sekme gruplandırma

İnternet tarayıcıları, kullanıcıların günlük kullanımını daha kolay hale getirerek hem yeni kullanıcı kazanmaya hem de sadık bir kullanıcı kitlesi oluşturmaya çalışıyor. Opera 67 ile birlikte, yeni birçok özelliğin kullanıcı rahatını sağlaması bekleniyor.

Çalışma alanları isimli yeni bir özellikle gelecek olan Opera 67’de, kullanıcılar sekmeleri ilgi alanlarına göre gruplandırabilecek. Sol menüdeki gruplandırma özelliğini kullanarak 5 alana kadar yer açılabilecek. Ayrıca ikonlarla bu alanlar daha net hale getirilecek.

Sol üst tarafta bulunacak çalışma alanları için kolaylıkla seçim yapılabilecek. Ayrıca CTRL+TAB ile sekme grupları taşınabilecek.

Şu anda indirilmeye sunulan Opera 67 sürümünde, HTTPS ile daha fazla güvenlik ve daha iyileştirme bulunuyor. İki kez açılmış sekmeler bulunarak işaretlenebiliyor ve daha kolay bir kullanım imkanı sunuluyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>