Opera Gaming bölümü açıldı

0

Opera Gaming bölümü

Dünyanın en çok kullanılan ikinci internet tarayıcısı Opera, Opera Gaming bölümü açtı. Bunun için Opera, YoYo Games’i satın aldı.

Opera Gaming bölümü oyun sektörünü hareketlendirecek

Oyun sektörünün ekonomik olarak sunduğu avantajlar, birçok firmanın bu alana yönelmesine neden oluyor. Opera da oyun sektöründeki bu fırsatları kaçırmamak için harekete geçti.

Oyun motoru yapımcısı şirket olan YoYo Games, Opera tarafından 10 milyon dolara satın alındı. Bu satın almayla birlikte Opera, Opera Gaming bölümünü de açmış oldu.

Opera’nın oyun sektörüne yönelik çalışmalarını hızlandıracak bu satın alma, sektör için kritik bir önem taşıyor. GameMaker Studio’nun geliştiricisi olan YoYo Games ile Opera yeni bir projeye adım atacak. Bu kapsamda Opera, Opera GX’e özel oyunlar yapmak yerine, bu kullanıcılara özel bir GameMaker Pro 2 deneyimi sunacak. Opera’nın ilerleyen süreçte geliştirme amacıyla daha fazla satın alması sürpriz olmayacak diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>