OPPO ve Ericsson 5G laboratuvarı kuruyor

0

 OPPO, Ericsson ile iş birliğini güçlendiren 5G ortak laboratuvarı projesini hayata geçirdi

 İki markanın ortak kurduğu 5G laboratuvarı, 5G ürünlerinin ve teknolojilerinin geliştirilmesi için sektöre ışık tutacak projeler gerçekleştirecek.

İki markanın açıklamaları

OPPO Başkan Yardımcısı ve Yazılım Mühendisliği Başkanı Andy WU şunları söyledi: “5G ortak laboratuvarımızı Ericsson’la başlattığımız için çok heyecanlıyız. Bu girişim, Ericsson’un 5G ağ ve altyapı teknolojilerindeki avantajlarını ve global operatör kanallarını, OPPO’nun 5G standartları geliştirme kabiliyetlerinin yanı sıra, teknolojiler, ürünler ve uygulama senaryoları konusundaki deneyim ve uzmanlığıyla birleştiriyor.”

Ericsson Başkan Yardımcısı ve Kuzey Doğu Asya Ağları Başkanı Luca Orsini ise şu ifadeleri kullandı: “Bu ortaklık hem Ericsson hem de OPPO için son derece stratejik bir öneme sahip. Kurduğumuz 5G laboratuvarı, 5G ekosisteminin çeşitliliğine katkıda bulunarak, pazara yeni kullanım alanları ve müşteri değeri getirme konusunda her iki şirketin de çevikliğinden faydalanacak” dedi.

Küresel patent sözleşmesi imzalandı

OPPO ve Ericsson, 5G teknolojilerinin gelişimine katkıda bulunmak için yakın bir şekilde çalışıyor. İki marka, 5G döneminde devam eden  işbirliği için bir temel oluşturan küresel bir patent lisans sözleşmesi imzaladı. OPPO ve Ericsson, 2018’in üçüncü çeyreğinden bu yana, 5G ürünlerinin ticari olarak kullanılabilirliğini hızlandırmak için çaba gösteriyor. OPPO’nun ilk 5G modeli ve Ericsson’un 5G altyapısı üzerinde yerel bir 5G testi yapıldı. OPPO ve Ericsson mobil dünyanın en büyük fuarı MWC 2019’da, katılımcılara 5G akıllı telefonları ve bulut oyun senaryolarını sergilemek için ortaklık yaptı.

 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>