Optus NB-IoT yönetimi için Nokia ile anlaştı

0

Optus NB-IoT

Optus NB-IoT yönetimi için bir süredir görüşme halinde. Yapılan görüşmelerin ardından Optus, Nokia ile anlaşarak önemli bir adım atmış oldu.

Optus NB-IoT yönetimi için kararını verdi

Avustralya’nın en büyük ikinci iletişim şirketi Optus, bir süredir dar bant nesnelerin interneti yani NB-IoT için aratış içindeydi. Optus, yaptığı görüşmelerin ardından NB-IoT yönetimi için Nokia ile anlaşmaya bardı.

Anlaşmanın hedefindeki sektörler arasında ise madencilik, kamu hizmetleri ve ulaşım yer alıyor. Yapılan açıklamada, uygum maliyetli atık yönetimi, tedarik zinciri optimizasyonu, lojistik yönetimi ve gelişmiş güvenliğin ilgili sektörlerde uygulanacağı vurgulandı.

Nokia ve Optus daha önce Ericsson’un telekomünikasyon şirketi tarafından da kullanılmasına rağmen ikinci 5G ağını oluşturmak için birlikte çalıştı. Optus’un şu anda Avustralya’da 900’den fazla 5G tesisi ve 5G sabit kablosuz hizmetinde 420 binden fazla hane bulunuyor.

Optus ve Nokia arasındaki bu iş birliği, endüstriyel çalışmaların geleceği için oldukça önemli. NB-IoT konusunda yaşanacak gelişmeler, bölgedeki endüstriye çalışmaları doğrudan etkileyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>