Oracle ile TikTok satın alma için görüşüyor mu?

0

Oracle ile TikTok

TikTok’un ABD’deki operasyonlarının satışıyla ilgili yeni iddialar gündeme geldi. Peki Oracle ile TikTok gerçekten de görüşüyor mu?

Oracle ile TikTok arasında satın alma olacak mı?

Kullanıcı verilerinin gizliliğini sağlamadığı konusunda birçok ülkeden eleştiri olan TikTok, özellikle Avrupa ve ABD için şeffaf bir politika izliyor.

Hatta bu kapsamda TikTok’un ABD’deki operasyonlarını satılması da uzun bir süredir konuşuluyor. Microsoft’un bu yönde bir girişiminin olduğu, ancak satış durumuyla ilgili henüz bir sonuca varılmadığı belirtilmekteydi. Bu kez oraya çıkan yeni iddialarla Oracle’ın TikTok’un ABD operasyonlarını satın almak için girişimlerde bulunduğu iddia edildi.

Financial Times kaynaklı habere göre Oracle; TikTok için ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda operasyonlarını satın almak için ön görüşmelerde bulunuyor. Ön görüşmeler kapsamında Ocracle’ın, ByteDance bünyesinde hisse sahibi olan ABD’li yatırımcılarla görüştüğü de belirtiliyor.

Şu anda ABD başkanı Trump’ın TikTok’a neredeyse savaş açması, sosyal medya devinin ABD’deki operasyonlarını satmak zorunda bırakıyor. TikTok ABD yönetiminin ve kullanıcıların güvenini kazabilmek için ABD’deki operasyonlarını Oracle’a satabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>