Techinside Google News
Techinside Google News

Oracle, üretken yapay zekayı sağlık hizmetlerine entegre ediyor!

Oracle, dünyadaki artan yapay zeka kullanım trendi ile eşgüdümlü olarak sağlık hizmetlerine yönelik üretken AI çözümleri sunuyor
- Advertisement -

Çözüm, Oracle Clinical Digital Assistant’ta sesli komutla üretken yapay zeka sunarak manuel çalışmayı azaltmayı ve hasta bakımına daha fazla dikkat etmeyi amaçlıyor. Ayrıca, hastaların randevu planlama veya basit sesli komutları kullanarak klinik bilgileri kontrol etme gibi self servis eylemlerde bulunmalarını kolaylaştıracak.

Oracle Clinical Digital Assistant, birden fazla sektördeki çeşitli kuruluşlarda kritik görevleri gerçekleştirmek için halihazırda kullanılmakta olan Oracle Digital Assistant platformu üzerine kurulu.

Oracle Health ürün yönetimi kıdemli başkan yardımcısı Suhas Uliyar, ”EHR, hizmet verdikleri hastalara ilgi çekici, kişiselleştirilmiş bakım sağlamada bir sağlayıcının en iyi müttefiki olmalıdır.” diyor. “EHR platformlarımıza kapsamlı üretken yapay zeka ve sesli ses yetenekleri getirerek, sağlayıcıların yalnızca tükenmişliğe yol açan sıradan çalışmaları azaltmalarına yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda onları güven oluşturan, sadakat oluşturan ve daha iyi sonuçlar veren hastalarla daha iyi etkileşimler oluşturmaları için güçlendiriyoruz.”

Yapay Zeka, Şirketlerin Servis Hizmeti Sunmasına Geçişte Somut İş Değeri Yaratacak En Önemli Teknoloji Olarak Belirlendi

Hastalar genellikle elektronik sağlık kaydı çözümlerinin artan kullanımından kopuk ve memnun hissetmezken, Oracle bu sorunu üretken yapay zeka destekli Oracle Clinical Digital Assistant ile ele almayı hedefliyor. Oracle, asistanın doktorların idari görevleri önemli ölçüde basitleştirirken tüm dikkatlerini hastalara vermelerini sağlayacağını iddia ediyor. Çok modlu ses ve ekran tabanlı asistan, not almayı otomatikleştirmek ve ilaç sipariş etmek veya laboratuvarları planlamak ve takip randevuları planlamak gibi bağlam bilincine sahip sonraki eylemleri önermek için üretken AI kullanarak randevuya katılıyor.

Oracle Klinik Dijital Asistan, bir randevu sırasında bir hastanın EHR’sinin unsurlarını aramak için “Bana hastanın en son MRI sonuçlarını göster” gibi sorular sorabilen sağlayıcılardan gelen konuşma sesli komutlarına da yanıt veriyor. Bilgi ve görüntüler daha sonra doktorun EHR ile çok menülü, çok adımlı bir etkileşim gerektirmeden uygun tedavi yolu hakkında fikir edinmesine yardımcı olan ilgili bir sırayla teslim ediliyor. Bu yeni araç önümüzdeki 12 ay içinde hazır olacak.

Yapay zekanın yakın gelecekte sağlık teknolojilerini çok daha entegre olması ve yaygın bir kullanım ağı yaratması kaçınılmaz. Oracle da bunun öncüsü olmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir