Oracle’a göre BT harcamaları artacak

1

Oracle tarafından CIO’ların iş stratejilerine ışık tutmak ve pazardaki dinamikleri belirlemek adına yapılan mobil saha araştırmasının sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre sıkıntıda olduğu gözlenen pazarı önümüzdeki iki yılda yüzde 50 artması öngörülen yatırımlar hareketlendirecek.

Araştırmaya göre kurumsal sistemlere bağlı mobil cihazların hızlı yükselişi firmaları da bu alana yatırım yapmaya teşvik edecek. Bu hareketlilik de doğal olarak pazar dinamiklerine yansıyacak. Günümüzde geldiğimiz noktada işletmelerin mobil yatırımlara ya başlamış olması ya da başlamayı planlaması da bu araştırmanın sonuçlarını destekleyen diğer etkenler.

Oracle

Oracle sponsorluğunda gerçekleştirilen araştırmada, yalnız bugün için değil yakın gelecekte de artacak yatırımların pazarı hareketlendireceğine vurgu yapıldı. Yapılacak yatırımlarla birlikte mobil uygulamalar ve cihazlar için kısa vadede ihtiyaç duyulacak teknik destek geliştirme ve dağıtım gibi başlıklar da yine pazarı hareketlendirecek unsurlar. Ayrıca anket, arka uç sistemleri ile mobil güvenlik birimlerinin entegrasyonu konusunda BT yöneticilerini artan endişeleri olduğunu da ortaya koydu.

Araştırmaya CIO, CTO’lar, kıdemli başkan yardımcısı veya başkan yardımcıları da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından toplam 414 BT yöneticisi katıldı.

Fatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına SDN Bilişim ailesine katıldı. TechInside yayın koordinatörü olarak görev yapıyor. Beşiktaş aşığı, evli ve Kartal isimli bir erkek çocuk babası...

Yorumlar

  1. 2 yıl olmasa da yükseliş ranjını kaybetmeyeceğini rahatlıkla öngörüleyebiliriz. Her ne kadar 2000’de bugünler için çok daha büyük verildiyse de ranjın yönünü değiştirmediği bir gerçek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>