Orange yeni CEO ile yoluna devam edecek

0

Orange yeni CEO

Orange yeni CEO atayarak çalışmalarına devam edecek. Stephane Richard’ın CEO olarak göreve geleceği belirtildi.

Orenge yeni CEO olarak Stephane Richard ile çalışacak

Fransa’nın en büyük telekom operatörü Orange, en geç 31 Ocak’a kadar yeni bir CEO atayacak. Şirket yaptığı açıklamada, Reuters’ın daha önceki bir raporunu doğruladı.

Orange’ın yönetim kurulu, CEO Stephane Richard’ın son 11 yıldır liderliğini yaptığı grubun hem başkanı hem de CEO’su olarak istifasını kabul ettiğini söyledi. Orange’ın 31 Ocak’a kadar “yeni bir yönetime” sahip olacağı belirtildi. Bunun başkan ve CEO rollerinin ayrılacağı anlamına gelip gelmediği açık değildi.

Richard’ın istifası, bir Paris temyiz mahkemesinin Çarşamba günü erken saatlerde onu kamu fonlarını kötüye kullanmaktan suçlu bulmasının ardından geldi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>