Techinside Google News
Techinside Google News

Organikçiler Twitter’ı çok sevdi

Twitter, takip ettiğimiz markalardan haber almanın yanında alışveriş ihtiyaçlarının da giderildiği bir platform halini aldı. Bunu ilk keşfedenler arasında doğal ve organik ürün satan firmalar yer alıyor
- Advertisement -

pregnant-mums-eating-healthy-foodMobil yaşamın günlük yaşam alışkanlıklarımız arasında kuşkusuz en çok değişime uğrattığı alan alışveriş. Artık pek çok insan alışverişini online internet sitelerinden gerçekleştirirken her geçen gün bu sitelere yönlendikleri kanallar da çeşitlilik gösteriyor.

Twitter’ı sadece gündemden haberdar olmak, sohbetlere katılmak ve dünyada neler konuşulduğunu görmek için kullanmakla yetinmeyen pek çok kullanıcı da çoktan Twitter’ı gündelik alışveriş rutinini gerçekleştirmek için kullanmaya başladı.

Bu konuda dev markalardan sonra ilk adımı atanlar da doğal ve organik ürünler satan küçük ve orta ölçekli işletmeler oldu. Ürünlerini ve satış kampanyalarını günlük olarak takipçilerine aktaran bu işletmeler kendilerini takip eden ve kısa sürede düzenli müşteri halini alan Twitter kullanıcıları sayesinde satış oranlarını da arttırıyorlar.

Bu firmaların bir çoğu, Twitter’ın yakın zamanda 200’ü aşkın ülke ve bölgeye genişlettiği self-servis reklamcılık platformu Twitter Ads sayesinde 15 farklı dilde hedef kitlelerine etkin şekilde ulaşabiliyor. Yani örneğin Türkiye’de üretim yapan bir orta ölçekli firma, dünyanın herhangi bir ülkesindeki potansiyel müşterisine ulaşıp kendisini tanıtabiliyor.

İşte Türkiye’de Twitter’ı etkin kullanan doğal ve organik ürün satışı yapan şirketlere bir kaç örnek:

@Tazedirekt Taze ve günlük ürünleri müşterilerinin kapısına kadar getiren şirket Twitter hesabında paylaştığı görseller ve mesajlarla iştah kabartıyor

@tazemasa Şirket, mevsiminde yetişen meyve, sebze ve diğer ürünleri müşterileriyle buluştururken Twitter hesabında yerel lezzet adresleri hakkında da bilgi paylaşıyor.

@Memleketten Yaklaşık 6 yıldıryerel lezzetlerin satışını yapan firma kampanyalarını da Twitter’dan duyuruyor.

@RayaOrganik : Organik ürünlerini müşterileriyle buluşturan şirket kimi zaman lezzetli tarifleri de takipçileriyle paylaşıyor

@SabunoCom : Organik sabun ve kişisel bakım ürünlerini takipçilerine tanıtıyor.

@KarahalilSut : Çatalca’daki çiftliklerinde üretilen günlük sütü pazarlayan firma Twitter hesabı aracılığıyla duyurularını yapıyor.

@FriendIyOrganic : Doğa dostu temizlik ve bakım ürünleri pazarlayan şirket Twitter hesabında müşterilerinden gelen soruları da cevaplıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir