Orman yangınları için Chrome eklentisi geliştirildi!

0

Orman yangıları için Chrome

Brezilya’da iki geliştirici, orman yangınları için Chrome eklentisi geliştirdi. Bu eklentiyle kullanıcılar Amazon ormanları için bağış yapabiliyor.

Orman yangıları için Chrome eklentisiyle bağış uygulaması

“Amazon Is Burning” isimli bir eklenti tasarlayan geliştiriciler, bu eklentiyle Amazon ormanlarına yardım edilmesini hedefliyor. Chrome’da eklentiyi kurduktan sonra, Amazon internet sitesine girdiğinizde orman yangınlarına dikkat çekmek için ekranda alev efektleri görülüyor.

Kullanıcıları “Rainforest Trust” isimli bir yardım kuruluşu sitesine yönlendiren eklenti, istedikleri takdirde kullanıcıların bağışta bulunmalarını sağlıyor.

Halen kontrol edilemeyen orman yangınları nedeniyle, hem insanlar hem de bölgede yaşayan diğer canlılar şu anda büyük bir tehlike altındalar. Ayrıca ormanların yok olması, geleceğimizi de tehlike altına alıyor.

Eklentiyi kurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>