Otelde Bitcoin ödemesi kabul edilecek

0

otelde Bitcoin

İsviçre’de bir otelde Bitcoin ödemeleri kabul edilmeye başlanıyor. Böylelikle kripto paralar konaklama ve yiyecek – içecek ödemelerinde kullanılabilecek.

Otelde Bitcoin ödemeleri için yeni düzenleme

İsviçre’De 5 yıldızlı otellerden biri olan The Dolder Grand, oldukça ilginç bir çalışma imza attı. Ödeme sisteminde yapılan yeni düzelnmeyle The Dolder Grand, 1 Mayıs itibariyle Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlıyor. Böylelikle müşteriler konaklama, yeme – içme, masaj gibi otel içi hizmetler için Bitcoin ile ödeme yapabilecek.

Bitcoin ile ödemenin yapılabilmesi için Inapay sistemi kullanılacak. Bir müşteri Bitcoin ile ödeme yaptığında bu para birimi İsviçre Frangı’na dönüştürülecek ve direkt olarak otel hesabına yatacak. Yani teknik olarak otel direkt Bitcoin almayacak. Ayrıca ödeme sisteminin direkt olarak işliyor olması da gecikme yaşanmasının önüne geçecek ve hizmetlerde herhangi bir aksama yaşanmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>