Otomasyon dönemi için eğitim şart

0

Otomasyon dönemi

Avustralya’da otomasyon dönemi için herhangi bir eğitim planını yapılmamış olması tepkilere neden oluyor. Senato soruşturmasında otomasyon dönemi için Avustralya’nın durumu ele alındı.

Otomasyon dönemi ve eğitim

Atlassian başkanı Mike Cannon-Brookes, Avustralya hükümetinin vatandaşlarını otomasyon konusunda eğitme sürece oldukça kötü bir sonuçla karşılaşacaklarını belirtti. Cannon, sonucun sadece işçiler için değil, aynı zamanda milletin geleceğini de etkileyeceğini söyledi.

Konuşmada üç konuya özellikle vurgu yapıldı. Bunların başında otomasyon eğitiminin kaçınılmaz olduğu bulunuyor. İkinci olarak ise işinden edilen işçiler için alternatif istihdamın sağlanması gerektiği ve geçiş sürecinde gelir desteğinde bulunulması gerektiği oldu. Üçüncü olarak ise teknoloje odaklı yeni standartların geliştirilmesi gerekliliğine vurgu yapıldı.

Cannon-Brookes: “Birincil teknoloji üreticisi veya onun bir tüketicisi mi olmak istiyoruz? Avustralya dünyanın GSYİH’sinin yüzde 1’ini üretiyor. Göreceli zenginliğimizi ve yaşam kalitemizi sürdürmek için dünya teknolojisinin yüzde 1’ini üretmeliyiz” dedi.

Cannon-Brookes, genel olarak otomasyon odaklı planlama yapılmadığı takdirde ülkenin zor durumda kalacağını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>