Otomasyon ve yapay zeka için organizasyonel hazırlık

0

Otomasyon ve yapay zeka

Üreticiler için endüstri 4.0’ın bileşenlerinden olan otomasyon ve yapay zeka uyumu, oldukça kritik bir süreç. Yeni bir girişim, firmaların otomasyon ve yapay zeka için organizasyonel hazırlık durumunu ele alıyor.

Otomasyon ve yapay zeka puanlaması

Robotik süreç otomasyonu (RPA), iş süreçlerini dönüştürüyor. Ancak çoğu şirketin otomasyon teknolojilerini başarılı bir şekilde uygulamak için yetkinlikleri bulunmuyor. RQ isimli yeni bir girişim, dijital ve teknoloji liderlerinin otomasyon, yapay zeka ve robotik alanında doğru yatırımlar yapabilmesini hedef alıyor. RQ, yazılımlar da dahil olmak üzere, otomatikleştirilmiş varlıklardan iş sonuçları elde etme, bunlara uyum sağlama, işbirliği yapma, güven ve iş sonuçları üretme yeteneklerini ölçüyor.

RQ bünyesinde bulunan PLOT isimli bir değerlendirme, iyileştirme için kendi kendini değerlendirmeyi sağlıyor. Puanlama yapan bu sistem, 39 farklı alanda değerlendirmelerde bulunuyor.

Kuruluşların yeni roller edinme ve eğitim ihtiyaçlarını analiz ediyor. Ayrıca yazılımlarını da inceleyen sistem, güven inşa edebilmek için yazılımların ne kadar güvenli olduğunu da ele alıyor. Böylelikle hem şirket içi hem de müşteriler ile yürütülen organizasyonel süreçlerde verimlilik artışı sağlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>