Otomatik kargo uçakları geliştiricisi yatırım aldı

0

Otomatik kargo uçakları

Otomatik kargo uçakları Reliable Robotic yatırım aldı. 100 milyon dolarlık tutar, şirketin faaliyetlerini genişletmesini sağlayacak.

Otomatik kargo uçakları geliştiricisi için yeni yatırım

Şirket, Perşembe günü yaptığı açıklamada, geleneksel sabit kanatlı uçakları kargoya ve nihayetinde yolculara otomatikleştirmeyi amaçlayan bir Silikon Vadisi girişimi olan Reliable Robotics’in yatırımcılardan 100 milyon dolar topladığını söyledi.

C Serisi turu, yatırım portföyü Rivian ve Lime’ı içeren New York merkezli Cotu Management tarafından yönetildi. Güvenilir kurucu ortak ve CEO Robert Rose, fonun dört yaşındaki şirketin, insan pilotlar tarafından uzaktan kontrol edilen otomatik uçaklarda küçük bölgesel havaalanlarından oluşan bir ağ üzerinden kargo teslim etmek için tasarlanmış bir sistem geliştirmesini sağlayacağını söyledi.

Rose, Cessna Citation gibi sabit kanatlı uçaklarla başlayarak, “Ölçekli ölçekte çalışabilen bir kargo gemisi inşa etmek istiyoruz” dedi. Rose bir röportajda, nihayetinde Reliable’ın otomatik hava kargo teslimat işini kurmayı ve ardından operasyonları büyük olasılıkla on yılın ikinci yarısında yolcuları içerecek şekilde genişletmeyi planladığını söyledi.

Tesla ve Space-X’te lisanslı bir pilot ve pilot olan Rose, “Önümüzdeki yılın başlarında operasyonlara başlamayı ve ardından sertifika aldıkça otomasyona geçmeyi planlıyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>