Otomatik park sistemi uygulanmaya başladı

0

otomatik park sistemi

Çin’de Bosh ve Daimler ortaklığıyla otomatik park sistemi uygulanmaya başladı. Otomatik park sistemi, park yeri bulma derdine de son veriyor.

Otomatik park sistemi nasıl çalışıyor?

Bosch ve otomobil üretim grubu Daimler, Çin’de otomatik bir vale park hizmeti projesini başarıyla başlattı. Pekin’de başlatılan pilot proje, bir aracı belirlenmiş bir alana yönlendirmek için otomatik teknolojiyi kullanıyor. Kullanıcı bulunduğu yerden ayrılmak istediğinde, telefon üzerindeki tek bir tuş ile aracı hazır hale getiriliyor.

Sistemin çalışma şekli ise şu şekilde;

Araç park alanına geliyor ve sürücü araçtan iniyor. Daha sonra akıllı telefon üzerinden sadece bir tık ile aracın park edilmek istenildiği belirtiliyor. Park sistemi altyapısı, araca uygun bir park alanı atıyor. Araç üstündeki teknoloji devreye giriyor ve sensörlü yollar üzerinden araç park yerine güvenli bir şekilde ulaşıyor.

Sürücü bulunduğu yerden ayrılma istediğinde ise işlem basamakları tersine işliyor ve aracı kendisine kadar ulaşıyor. Otomatik park sistemi, özellikle kalabalık alanlarında park yeri bulma derdine son verebilir. Aşağıdaki video ile sistemin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>