Otomobil üreticisi blockchain kullanacak

0

otomobil üreticisi blockchain

Dünya devi otomobil üreticisi blockchain kullanmaya başlayacak. Blockchainin parça uyumluluğu için kullanılması hedefleniyor.

Otomobil üreticisi blockchain testlerine başladı

Otomotiv sektöründe dünya devi isimlerden biri olan Renault, yenilikçi teknolojilerle iş süreçlerini daha verimli hale getirmeyi hedefliyor. Renault bunun için blockchain testlerine başladı bile.

Araçlarda kullanılan parçaların uygunluğundaki sertifikasyon sürecini kolaylaştırmayı hedefleyen Renault, bunun için yeni bir blockchain projesi başlattı. XCEED yani Uzatılmış Uyumluluk Uçtan Uca Dağıtılmış olarak bilinen projeyi başlatan Renault, sertifikasyon sürecini kolaylaştıracak. Hyperledger Fabric ağı üzerine inşa edilen, IBM ile iş birliğiyle testlerine başlanan blockchain projesi, araç bileşenlerinin yasal uyumluluğunu izliyor ve onay sürecini hızlandırıyor.

Renault’un Douai fabrikasında test edilen blockchain sistemi, saniyede 500 işlem yapabildi ve 1 milyondan fazla belge için onay verdi. Bilgi paylaşımını hızlandıran ve gerçek zamanlı teslimatları kolaylaştıran blockchain sistemi, ilk testleri başarıyla geçti. Renault, XCEED’in verileri gizlilik içinde paylaşmak için güvenilir bir ağ oluşturduğu belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>