Otomobiller için Alexa geliştirme kiti

0

Otomobiller için Alexa

Otomobiller için Alexa geliştirme kiti yayınlandı. Bu kit sayesinde otomobil içi bilgi paylaşımı, eğlence ve güvenlik en üst seviyeye çıkıyor.

Otomobiller için Alexa kullanımı artıyor

Amazon, Alexa’yı araçlarına doğrudan entegre etmek isteyen otomotiv üreticileri için yeni bir geliştirme seti yayınladı. Github üzerinden yayınlanan set, Amazon’un sesle çalışan asistanını araçlara getiriyor.

Alexa Otomotiv Çekirdek (AAC) SDK gibi araç içi eğlence bilgi sistemlerinin kullanımı, yolculuk konforu ve sürüş güvenliği sağlıyor. SDK ile telefon görüşmeleri yapmak veya navigasyona yardımcı olmak gibi kullanım durumları için Alexa, birçok araca gelme potansiyeline sahip. Örneğin; Toyota; CES’te araçlarına Alexa’yı eklediğini duyurmuştu.

Bununla birlikte Alexa, otomotiv ve evler ile sınırlı kalmayarak her alana adım atıyor. Hastanelerde Alexa kullanımı hastalar ve hasta yakınlarının hastane içerisinde daha rahat etmesini sağlıyor. Otellerde ise bir nevi otel görevlisi gibi müşterilere yardımcı oluyor.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Alexa, hırsızlara karşı güvenlik sağlayan bir güncelleme de yayınlamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>