Otomotiv parça üreticisi saldırıya uğradı

0

Otomotiv parça üreticisi

Japon otomotiv hortum üreticisi Nichirin, bir ABD yan kuruluşunun bilgisayarlı üretim kontrollerini kapatmaya zorlayan bir fidye yazılımı saldırısına maruz kaldığını söyledi.

Bir basın açıklamasında, Japon otomobil üreticilerine hortum tedarik eden ABD biriminin, parçaların müşterilere akmasını sağlamak için manuel üretim ve nakliyeye geçtiği belirtildi.

Şirket, “Bunun müşterilerimiz üzerinde ne gibi bir etkisi olabileceğini araştırıyoruz ve gerekli bilgileri derhal ifşa edeceğiz” dedi.

Nichirin ayrıca web sitesinde, şirketten geldiği anlaşılan olası sahte e-postalar hakkında bir uyarı yayınladı ve alıcılardan ekli dosyaları açmamalarını istedi.

Otomotiv parçası üreten şirketin uğradığı saldırı, dolaylı yönden birçok tedarikçiyi de etkilemiş oldu. Saldırıdan etkilenen başka kuruluş olup olmadığını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>