Otomotiv sektöründe alüminyum kullanımı artıyor

0

Otomotiv sektöründe alüminyum kullanımı hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Otomotiv sektöründe alüminyum malzemeye olan talep artışı ile son yıllarda fiyatlar da artış gösteriyor.

Otomotiv sektöründe alüminyum neden kullanılıyor?

2017 Ducker Worldwide anketine göre otomotiv sektöründe alüminyum kullanımı yükseliş gösteriyor. Kuzey Amerika binek araçlarındaki, özellikle hafif kamyonlardaki ve SUV’lardaki alüminyum kullanımının 2028 yılına kadar 2015 seviyesine kıyasla yüzde 42 artacağı öngörülüyor. Alüminyum, günümüz otonom araçlarında da yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bunların başında özellikle Tesla ve Chevy’nin olduğunu söyleyebiliriz.

Alüminyum daha hafif, daha güvenli ve daha güçlü otomobiller, kamyonlar ve SUV’ler üretmek için oldukça önemli bir malzeme. Aşağıdaki tabloda yıllara göre alüminyum fiyatlarında yaşanan değişim görülmekte. 2015-2016 yılları arasında bir dalgalanma yaşanmış olsa da son dönemde sürekli artış gösteriyor. Üreticiler talebindeki artış ile bu yükselişin önümüzdeki yıllarda da devam edeceği tahmin ediliyor.

Otomotiv sektöründe alüminyum

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>