Otonom araç girişimi yatırım bulamadığı için kapanıyor

0

Otonom araç girişimi

Ford ve Volkswagen’den milyarlarca dolar toplayan umut verici bir kendi kendine sürüş otomobil teknolojisi geliştiricisi olan Argo AI, yaptığı açıklamada Ford’un üç aylık kaybından girişimi suçladığını duyurdu.

Ford’a göre, eski Google ve Waymo mühendisi Bryan Salesky tarafından yönetilen girişim, 2.000 çalışanını gelişme hakkında bilgilendirdi ve bazılarına otomobil üreticilerinde iş teklif edileceğini söyledi. Argo yeni yatırımcılar bulamadı, bu yüzden Ford finansmanı durdurdu ve bunun yerine sürücü yardım teknolojisine odaklandı. Ford, Argo yatırımındaki 2.7 milyar dolarlık nakit dışı vergi öncesi değer düşüklüğü nedeniyle üçüncü çeyrekte 827 milyon dolarlık net zarar bildirdi.

Argo, Ford’un kendi kendini süren arabaları ve kamyonları ticarileştirmek için gerekli yazılım ve bileşenleri geliştirmede Alphabet’in Waymo ve GM destekli Cruise’unu yakalamaya yönelik cesur bir çaba olarak başladı. Volkswagen, 2019 yılında Argo’ya 2.6 milyar dolar yatırım yaparak girişime katıldı. Girişimin daha iyi finanse edilen AV şirketlerinden biri olduğu göz önüne alındığında, ölümü şok edici.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>