Otonom araçlar uzaktan sürülebilecek!

0

Otonom araçlar uzaktan

Designated Driver isimli şirketin projesiyle, otonom araçlar uzaktan kontrol edilebilecek. Profesyonel sürücüler, acil durumlarda devreye girecek.

Otonom araçlar uzaktan kontrol edilebilecek

Günümüzde otonom araç çalışmalarında her ne kadar gelişme yaşanmış olsa da güvenlik önlemleri nedeniyle halen bu araçlar tam anlamıyla trafiğe çıkamıyor. Herhangi bir sorun yaşadığında, araç içindeki sürücünün direksiyon kontrolünü ele alması bekleniyor. Ancak Designated Driver, geliştirdiği projeyle bu sorunu ortadan kaldırıyor. Proje kapsamında, otonom araçların uzaktan kumanda edilmesi hedefleniyor.

Uzaktan kumanda sistemi temel olarak 3 bölümden oluşuyor. Projeye göre; ilk olarak araç içi ve dışının izlenmesini sağlayan donanım ve yazılım, ikinci olarak ise uzaktan kumanda ünitesi. Üçüncü unsur ise elbette ki profesyonel bir sürücü.

Böylelikle acil bir durum olduğunda uzaktaki bir profesyonel sürücü, aracı uzaktan kontrol edebiliyor. Sistemde bulunan kameralarla aracı güvenli bir şekilde uygun yere ulaştırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>