Techinside Google News
Techinside Google News

Otonom depo robotik girişimi 100 milyon dolar topladı

Otonom depo robotik girişimi Vecna Robotics, 100 milyon dolar toplamayı başardı. Şirket değerlemesi iki katına çıktı.
- Advertisement -

Vecna ​​Robotics, robotik iş akışı yeteneklerini genişletmek için ek 40 milyon dolarlık sermaye ve borç sağlayarak 100 milyon dolarlık C serisi finansman turunu kapattı. 2018 yılında Vecna ​​Technologies’in yan kuruluşu olarak kurulan Vecna, depolarda ve üretim tesislerinde kullanılmak üzere otonom robotik çözümler sağlıyor. Şirkete Tiger Global Management, Proficio Capital Partners ve Impulse yatırım yaptı ve bu son yatırımla şirketin değerlemesi 2020’deki B serisi yatırım turundan iki katına çıktı.

Otonom depo robotik girişimi ilgi görüyor

Vecna, fonları depo operasyonlarına odaklanan yeni iş akışına özgü yenilikler geliştirmek için kullanmayı planlıyor. Massachusetts merkezli şirket ayrıca, gelişmiş dağıtım esnekliği sağlamak için yeni platformlar geliştirmeyi hedefliyor. Vecna ​​Robotics CEO’su Craig Malloy: “Mevcut yatırımcılarımızın ve yeni bir finansman ortağının yardımıyla bu sermaye artışını tamamlamak, doğru yolda olduğumuzun büyük bir kanıtıdır. Yeni sermaye güvence altına alındığında, gelişmiş ürün performansı ve depolama ve dağıtımda malzeme oyununu değiştirecek yeni otomasyon teknolojisinin piyasaya sürülmesiyle mevcut müşterilerimizle büyümeyi yönlendirmemize yardımcı olacak bilançoya sahibiz” dedi.

Vecna, otonom forkliftler ve palet kaldırıcılar gibi robotik depo üniteleri geliştirdi. Şirket, robotunu personel yetersizliği ve pahalı iş gücüne çözüm olarak tanıtıyor ve ağır kaldırma ve mal taşıma gibi görevleri otomatikleştiriyor.

Depo personeli bir ürünü alıp robota yerleştirebilir ve robot da ürünü otonom bir şekilde istenilen yere götürebilir. Şirketin otonom robotları ayrıca üretim ortamları için de optimize edilebiliyor, üretim hattındaki stokları yenilemek için malzemeleri taşıyor ve ağır ürünleri istasyonlar arasında taşıyor. Robotları, ünitelerin ortamlarda otonom bir şekilde hareket edebilmesini sağlayan Pivotal yazılım paketiyle güçlendiriliyor .

Yazılım ayrıca operatörlere birim performansı hakkında veri analitiği sağlıyor. Bir Pano platformu, depo ekiplerinin bot performansını optimize etmek için eyleme geçirilebilir içgörüler sağlamak üzere ısı haritalarına ve performans eğilimlerine erişmesini mümkün kılıyor. Robotlarından yararlanan müşteriler arasında inşaat ekipmanı üreticisi Caterpillar ve inşaat mühendisliği şirketi Geodis de yer alıyor. Müşterileri arasında FedEx de var. FedEx, depoda eşyaları otonom bir şekilde taşımak için Greensboro, Kuzey Carolina tesisine Vecna ​​botlarını getirdi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir