Otonom elektrikli gemi yola çıkacak!

0

Otonom elektrikli

Otonom elektrikli gemi, geleceğin deniz araçları için yeni bir konsept olma özelliğinde. “Tesla of the Canals” olarak adlandırılan otonom elektrikli gemiler, bu yıl göreve başlayacak.

Otonom elektrikli deniz araçlar

Otonom, temiz enerjiyle çalışan gemilerden oluşan bir filo, malları Kuzey Avrupa’daki limanlara taşımaya başlayacak. Gemi, bölgenin denizcilik endüstrisinin karbon emisyonlarını önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olacak.

Hollanda’nın Port-Liner şirketi tarafından inşa edilen ve “Tesla of the Canals” olarak adlandırılan yeni özerk bir gemi, bu yaz Antwerp, Amsterdam ve Rotterdam limanlarını birbirine bağlayan sularda çalışmaya hazırlanıyor. Gemi, mürettebat olmadan tamamen özerk bir şekilde çalışacak. Tamamen elektrikli olarak çalışacak gemide 6 metre uzunluğunda bir pil dizisi kullanılacak.

Şirket bu şekilde yılda 500 gemi kurmayı planlıyor. Gemilerin geliştirilmesi, Avrupa Birliği ve katılımcı limanlardan 7 milyon euro tutarında sübvansiyon sağlandı.

Kara ve hava araçlarının ardından deniz araçları da çevre dostu bir şekilde, sürücüsüz yolculuğa hazırlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>