Otonom elektrikli scooter filosu geliyor!

0

Otonom elektrikli scooter

Otonom araç teknolojilerine yavaş yavaş geçiş yaptığımız bu dönemde scooter sektöründen önemli bir atılım geldi. Dünyanın ilk otonom elektrikli scooter filosu hizmete başlayacak.

Otonom elektrikli scooter filosu ile paylaşımlı yolculuk

Dijitalleşme ve otonom teknolojiler, artık sahiplik kavramının da ortadan kalkmasını sağlıyor. Bununla birlikte araç paylaşım sektörüne olan talep artıyor.

Tortoise ve Go X şirketlerinin yeni projesiyle, otonom scooterlar için önemli bir çalışma başladı. Yakında başlayan pilot program kapsamında, otonom scooter filosu kurulacak.otonom sürüş teknolojisine sahip olan bu scooterlar, kullanıcıların ulaşımlarını çok kolay hale getirecek.

Scooterlar ile yolculuk tamamlandığında, şarj ve dezenfeksiyon işlemi için istenilen bölgeye dönüş sağlanacak. Scooter filosunda bulunan araçlar, ilk etapta güvenlik amacıyla uzaktan kontrol edilecek. 6 ay sürecek pilot programda, kullanıcıların bu scooterlara olan talebi de görülecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>