Otonom havacılık girişimi Xwing 400 milyon dolara ulaştı

0

Otonom havacılık girişimi

Otonom havacılık girişimi Xwing 400 milyon değerlemeye ulaştı. Xwing bu değerleme ile yükselişine devam ediyor.Otonom havacılık girişimi Xwing 400 milyon değerlemeye ulaştı. Xwing bu değerleme ile yükselişine devam ediyor.

Otonom havacılık girişimi Xwing yükselişte

Xwing, ticari bir kargo uçağının ilk kapıdan kapıya otonom gösteri uçuşunu tamamladıktan kısa bir süre büyük bir başarı daha yakaladı. Xwing yaptığı açıklamada, 400 milyon dolarlık değerlemeye ulaştığını duyurdu.

Şirket, sadece mühendislik ekibini üçe katlamakla kalmayıp, sonunda düzenli olarak tamamen insansız ticari kargo uçuşları gerçekleştirerek genişlemeye odaklanıyor. Xwing, yaygın olarak kullanılan bir Cessna Grand Caravan 208B de dahil olmak üzere uçakları otonom çalışacak şekilde dönüştürmek için teknoloji geliştiriyor.

Xwing’in kurucusu Marc Piette algılama, planlama ve kontrol sorununu çözmek için lidar ve radar kameralarını kullandıklarını söylüyor. Şirket, AutoFlight sistemiyle halihazırda 200’e yakın görev gerçekleştirdi. Ancak tüm bu uçuşlarda yedek bir güvenlik pilotu hazırda bekledi.

Kısa sürede 400 milyon dolarlık değerlemeye ulaşan şirket, önümüzdeki 12 ay içinde ticari faaliyetlerini artırmanın yanı sıra işgücünü önemli ölçüde artıracak. Teknoloji tarafında, Xwing, deneysel bir bilet ve FAA’dan muafiyet kapsamında, güvertede bir güvenlik pilotu ile otonom ticari kargo uçuşlarını uçurmak istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>