Techinside Google News
Techinside Google News

Otonom kamyon şirketi TuSimple ile Nvidia ortaklık kurdu

Otonom kamyon şirketi TuSimple ile Nvidia ortaklık kurduğunu açıkladı. Yeni kontrolörler, otonom kamyonlara entegre edilecek.
- Advertisement -

Otonom kamyon şirketi TuSimple ile Nvidia ortaklık kurduğunu açıkladı. Yeni kontrolörler, otonom kamyonlara entegre edilecek.

Otonom kamyon şirketi TuSimple ile Nvidia ortaklığı başladı

TuSimple Holdings, otonom kamyonları için gelişmiş bir otonom sürüş bilgisayarı tasarlamak ve inşa etmek amacıyla Nvidia ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Yeni teknoloji, TuSimple’ın ticari sürücüsüz kamyonları için özel olarak tasarlanacak ve sensör algısını ve araç işletimini güçlendirecek. Nvidia, yapay zeka uzmanlığı ve otonom sürüş yetenekleri için özel olarak tasarlanmış bir çip olan Drive Orin donanımını sağlayacak.

Nvidia’nın çipinden güç alan kontrolör, TuSimple’ın şu anda 2024’te üretilmesi hedeflenen üretici Navistar ile ortaklaşa geliştirdiği otonom kamyonlara entegre edilecek. TuSimple CEO’su Cheng Lu yaptığı açıklamada: “Bu hareketin bize pazara çıkış süresini hızlandırmada önemli bir rekabet avantajı sağladığına inanıyoruz” dedi.

TuSimple, kontrolörün tasarımının kullanım haklarına sahip olacağını ve bunu üretmek için isimsiz bir üçüncü taraf üreticiyle çalışmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Kendi kendine sürüşün geliştirilmesinde çok önemli olduğu düşünülen kontrolörler, otomobil üreticilerinin kameralar, radarlar ve lidar sensörleri gibi bilgi işlem yoğun araçları merkezileştirmesine olanak tanıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir