Otonom kamyonlar ile sevkiyat yapıyor

0

Otonom kamyonlar

Uber otonom kamyonlar ile sevkiyat yaptığını açıkladı. Uber otonom kamyonlar ile Arizona kentinde geleceğin sevkiyat çalışmalarına imza atıyor.

Otonom kamyonlar ile lojistik

Şirket, Sanders ve Topock’ta iki ana aktarma merkezi bulunduğunu belirtti. Ancak sevkiyat detayları hakkında detaylı bir açıklama yapılmadı. Rakiplerinden dolayı sessiz kaldığı düşünülen Uber, kaç tane kamyonun kullanıldığı, ne kadar yol alındığı, sürücülerin otonom sistemi devralma sıklığı gibi bilgileri paylaşmadığı. Sadece kamyonların tamamlandığı ve göreve başladığı bildirildi.

Uber, otonom kamyon ile ilk sevkiyatını 2016 yılında gerçekleştirmişti. Bu kamyonlar temel olarak bir sürücü yardımı ile dağıtıcı bölgeden römorku yükleniyor. Gidilecek yerin konum bilgileri bildirildikten sonra yola çıkıyor ve sevkiyat bölgesinde tekrar bir sürücü yardımıyla kamyon indiriliyor. Uberi Otto’yu satın aldıktan sonra otonom sevkiyat alanında önemli çalışmalara imza atmaya başladı.

Aşağıdaki videoda sistemin nasıl çalıştığını kontrol edebilirsiniz.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=FqwtibdHSZM]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>