Otonom otobüs kaza geçirdi!

0

Otonom otobüs

Otonom otobüs daha ilk gününde kazaya karıştı. Sürücüsüz araç teknolojilerinin yaygınlaştığı son dönemde araç kazalarına bir yenisi eklenmiş oldu. Ancak bu kazanın insan hatasından kaynaklandığı belirtiliyor.

Otonom otobüs kazası

Otonom ulaşım araçları artık yollara çıkmaya başladı. Üstelik b trend, otomobillerle sınırlı kalmayarak otobüs, kamyon gibi büyük araçlara da sıçrıyor. Ancak bu yaygınlaşma ile otonom araç kaza haberleri de gelmeye devam ediyor. Las Vegas’ta göreve başlayan elektrikli otonom otobüs, yola çıktığı daha ilk gününde kazaya karıştı.

Sekiz yolcuyu taşıyan araç, ancak 1.5 kilometre yol gidebildi. Sürücüsüz otobüs trafik kurallarına uygun bir şekilde hareket edip, durakta durdu. Ardından bir teslimat kamyonu duramayarak otobüse çarparak kazaya sebebiyet verdi. Yetkililer otonom otobüsün kurallara uygun bir şekilde hareket ettiğini, kazanın teslimat kamyonu şoförünün hatasından kaynaklandığını açıkladı.

Otonom araç testlerinin yanı sıra günümüzde bu akıma ayak uydurulabilmesi için sürücülerin de eğitimden geçirilmesi gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>