Otonom otomobil test yolu açıldı

0

otomobil test yolu

Otonom araçların güvenliğini test etmek ve geliştirmek için Michigan’da kar amacı gütmeyen bir tesis açıldı. Otomobil test yolu ile otonom araçlar, trafiğe çıkmadan önce maksimum güvenliğe sahip olacak.

Otomobil test yolu Michigan’da açıldı

Uber’in otonom otomobilinin geçtiğimiz günlerde Arizona’da bir kadının ölümüne neden olmasından sonra, bu otomobillerin güvenliği konusunda tartışmalar artmaya başladı. Amerikan Hareketlilik Merkezi (ACM) , otonom araçların güvenliği üzerine çalışarak bu yöndeki endişeleri azaltmayı amaçlıyor. Michigan’da otonom otomobil testleri için özel olarak ayrılan bu yolun açılışı akademisyenler, özel şirketler ve birçok yetkili katıldı.

ABD Dışişleri Bakanı Debbie Dingell şunları söyledi: “Otonom araçlara karşı gelen tepkilere şaşırdım…. Arizona’daki Uber kazası çalışmaları daha da zorlaştı. Bu yüzden, bu alana ihtiyacımız var” dedi.

Otonom araçlar için testlerin gerçekleştirileceği bu yol, ilk olma özelliğine sahip. 500 dönümlük arazi üzerine kurulu olan tesiste, yaklaşık 4 km uzunluğunda otoyol döngüsü, tüneller ve çeşitli kavisler bulunuyor. Böylelikle gerçek trafik akışına uygun testler gerçekleştirilebilecek.

Bu çalışma AT & T, Visteon Corporation, Toyota, Ford ve Hyundai’ın da dahil olduğu bir dizi şirket tarafından desteklenmektedir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>