Otonom servis aracı turizmde kullanılacak

0

otonom servis aracı

Otonom servis aracı üreticisi May Mobility, rakiplerinden farklı bir alana odaklanıyor. Otonom servis aracı, turistleri gezdirmek için kullanılacak.

Otonom servis aracı ile şehir turu

Günümüzdeki dev otomotiv şirketleri, otonom araçları bireysel veya toplu taşımada kullanım amacıyla geliştiriyor. Bu alanda ufak bir startup olan May Mobility, rakiplerinden daha farklı bir alanı hedef alıyor.

May Mobility geçtiğimiz günlerde çok yavaş hareket eden bir otonom servis modelini tanıtmıştı. BMW ve Toyota gibi sektör devlerinden de destek alan şirket, elektrikli ve otonom aracı farklı bir amaçla kullanmak istiyor.

May Mobility’e ait otonom araçlar, düşük hızlarda hareket etmesi nedeniyle turistik gezi amaçlı kullanılacak. Turistler, yavaş hareket eden bu araçlar ile şehir turu yapabilecekler.

Dört araç ile başlayacak olan testler; 22 durak, 30 trafik ışığı ve 12 virajın bulunduğu 5 km’lik yolda yapılacak. İsteyen kullanıcılar bu araçlara binerek testlere katılabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>