Otonom temizlik robotu test ediliyor

0

Otonom temizlik

Otonom temizlik robotları alışveriş merkezleri, havaalanları, oteller gibi toplu yerlerde hizmete başlıyor. Walmart alışveriş merkezleri için otonom temizlik robotlarını test ediyor.

Otonom temizlik robotu

LinkedIn, Walmart’ın 5 mağazasında otonom yer temizleme robotlarını test ettiğini bildirdi. Brain Corp tarafından geliştirilen zemin temizleyici, koridorları ve engelleri manevra etmesine yardımcı olan kameralar, sensörler ve LiDAR ile donatılmış. İlk çıkış yerinden bir insan tarafından kontrol edilerek göreve başlayan robot, tüm temizleme işlemi sırasında otonom şekilde çalışıyor.

Brain Corp.’un yenilik ve pazarlama sorumlusu Phil Duffy, şirketin teknolojisinin ülke genelinde yaklaşık 50 alışveriş merkezi ve perakendecisinde olduğunu söyledi. Havaalanları, eğitim kampüsleri, kurumsal kampüsler ve sanayi sitelerinde otonom robotlar görev yapıyor. Ayrıca 2018 yılında SoftBank Robotics aracılığıyla Japonya’da da bu robotlar görev yapmaya başlayacak.

Walmart, sadece temizlik robotları ile sınırlı kalmıyor. Şirket, yanlış yerleştirilmiş ürünleri ve etiketleri kontrol eden ve envanter seviyelerini not edebilen raf tarama robotlarını da test ediyor. Walmart sözcüsü “Bakım ekibi aslında böyle yeni teknolojilerle çalışmaktan oldukça heyecanlı” dedi.

Aşağıdaki videodan özerk temizlik robotunun çalışmasını inceleyebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=vVtedeNztLk]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>