Techinside Google News
Techinside Google News

Ottonomy insansız teslimat robotunu tanıttı

Ottonomy, tamamen gözetimsiz teslimat yapabilen ilk robot olduğunu söylediği otonom dağıtım robotu Ottobot Yeti'yi tanıttı.

Ottonomy, tamamen gözetimsiz teslimat yapabilen ilk robot olduğunu söylediği otonom dağıtım robotu Ottobot Yeti’yi tanıttı.

Tasarımın temel özelliği, insan yardımı olmadan malları teslim etmek için açılan otomatik bir kayar teslimat kapağıdır. Ottonomy, tasarımın perakende, e-ticaret ve lojistik sektörlerine ideal olarak uyacağını söyledi.

İlk çıkışını New York’ta NRF 2023’te yapan Yeti, tek yolculukta birden fazla teslimat yapabilir ve küçük alanlarda gezinmek için sıfır yarıçaplı dönüş özelliğine sahip. Robot, Ottonomy’nin ilk otonom dağıtım robotu tasarımı olan Ottobot’u piyasaya sürmesinden bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra geliyor ve Yeti güncellenmiş, daha verimli bir yinelemeyi işaret ediyor.

Ottonomy CEO’su Ritukar Vijay: “Kısa bir süre içinde, robotik teslimatlar için geliştirilmiş erişilebilirliği ve verimliliği kolaylaştıracak gelişmiş bir Ottobot modeli geliştirmek için birden fazla pilottan gelen geri bildirimleri dönüştürebildik. Bu, tamamen insansız bir teslimat süreci seçeneğine acilen ihtiyaç duyulan perakende ve e-ticaret sektörleri için özellikle kritik. Bu aynı zamanda e-ticaret iadelerini kolaylaştırmak için kapıyı açıyor” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:07:03

Masterpass 2023’te rekor kırdı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir