Outlook’a çalışma arkadaşları özelliği eklendi

0

Microsoft, e-posta servisi ve ajanda uygulaması Outlook için, toplantılar organize etmek isteyen profesyonellerin hayatını kolaylaştıracak yeni bir özelliğini hayata geçirdi.

Outlook’un iOS versiyonunda yayına giren yeni özellik, kullanıcıların bir toplantı organize ederken, toplantı saatinde hangi çalışma arkadaşının müsait olduğunu görmesini sağlıyor. Böylece toplantılar, sayısız yazışma ile belirlenebilen ortak saat bulma çilesine girmeden, herkese uygun bir saatte kolayca organize edilebiliyor.

Uygulamayı satın al, sök ve yedek parça olarak kullan

Microsoft bu yeni özelliği 2015 başında 100 milyon dolar ödeyerek satın aldığı ajanda uygulaması Sunrise’dan Outlook’a adapte etti. Yazılım devi, iOS ve Android için bir süredir işlettiği Sunrise uygulamasını Eylül ayında sonlandırarak kullanıcıları eski uygulamasına yönlendirmişti.

Microsoft geçen ay da Sunrise’ın popüler özelliklerinden “events” ve “İlginç etkinlikler” özelliklerini kendi uygulamasına adapte etmişti. Diğer bir deyişle, yazılım devi güzel bir para ödeyerek satın aldığı uygulamayı sökerek yedek parça olarak kullanmış durumda.

Sunrise’dan aktarılan yeni özellikler şimdilik sadece iOS uygulamasında görülebiliyor ancak Microsoft Android ve Windows 10 Outlook uygulamalarını da yakında güncelleyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>