Outlook ile Gmail entegre oluyor

0

Outlook ile Gmail

Microsoft’un e-mail platformu Outlook ile Gmail entegre oluyor. Böylelikle iki farklı platformdaki mailler tek pencereden yönetilebilecek.

Microsoft’tan Outlook ile Gmail entegrasyonu

Günümüzde en yaygın mail platformu Gmaile olsa da Outlook’un halen önemli bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Elindeki kullanıcı kitlesini kaybetmek istemeyen Microsoft, oldukça ilginç bir entegrasyon projesine imza attı.

Yapılan entegrasyon çalışmasıyla Microsoft’un Outlook’u ile Gmail entegre hale getirildi. Böylelikle Outlook kullanıcıları, Gmail hesaplarına gelen mailleri aynı pencereden görebilecekler. Ayrıca pencereler arasında geçiş yapmaya gerek kalınmaması da entegrasyonun en önemli avantajları arasında yer alıyor.

Şu anda belirli bir test grubuyla yapılan bu çalışmanın, eksikler tamamlandıktan sonra tüm kullanıcılara sunulası hedefleniyor. Ancak entegrasyon özelliğinin tüm kullanıcılara ne zaman dağıtılacağı henüz bilinmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>